הכנה למרכז הערכה

הכנה למרכז הערכה ולראיונות עבודה – למה כדאי להתכונן?

כולנו נלחצים מהרגע בו אנחנו צריכים לעבור הערכות, מבדקים וראיונות עבודה. אין ספק כי מדובר בסיטואציה מלחיצה עבור כולנו. 
 
למה כן צריך להתכונן לראיונות עבודה ומרכזי הערכה? ראיון עבודה או מרכז הערכה או יום אבחון במכון מיון / אבחון  הם כולם מבחנים. בוחנים  אתכם, את הכישורים שלכם ובעיקר  מאפייני האישיות. וכמו לקראת מבחן בבית ספר או באוניברסיטה  לא מגיעים למבחן בלי להתכונן. מצד שני אפשר לומר  כי אינטליגנציה  ובוודאי תכונות האישיות הן משהוא שקיים ואין טעם כביכול להכין אותם לפני ולכן יש שיאמרו: אין מה להתכונן. 

התשובה היא: יש. ולמה? 

 
  1. כאשר יודעים מה צפוי, יותר קל ובטוח.
  2. מבחני כישורים / אינטליגנציה כבר הוכח שמי שמתרגל  משפר תוצאות ולפחות מגיע למיצוי היכולת שלו.
  3. לגבי מבחני האישיות הכוללים שאלוני אישיות, ראיון אישי, וסימולציות בקבוצה, כאן חשוב קודם לא לקלקל לעצמך. לא מעט אנשים ,מתוך אי הבנה של ציפיות המראיין / פסיכולוג התעסוקתי עונים בצורה ובתוכן שמקלקל להם ולא מראה את היכולות והתכונות הטובות שלהם. למשל לא מעט אנשים מגיעים לראיון/ליום אבחון במכון במחשבה שהם צריכים להראות חזקים ובטוחים כל הזמן. מה שבהחלט לא אנושי ולא אמין. נוסף, יש אנשים שפחות מודעים לשפת הגוף שלהם אומרים דבר אחד משדרים משהוא אחר שסותר ("אני מאד אהבתי את התפקיד האחרון" עם מבט כבוי וכד')  מה שיוצר חוסר אמינות.
  4. הכנה מקצועית  ואישית ע"י יועצת תעסוקתית יכולה לסייע משמעותית גם לגבי אפקט ההפתעה. וגם להביא את עצמך במיטבך אך באופן אמין ובעיקר לא לקלקל לעצמך מתוך חוסר מודעות למה מחפש המראיין ולמה אתה "משדר."  במקרים רבים במרכזי הערכה וראיונות עבודה אנחנו לא בטוחים מה הדברים שעלולים לצוף ומה עלולים לשאול אותנו. שאלות בהפתעה יכולות לגרום לנו לאבד את הריכוז והביטחון העצמי, לגמגם, ולתת תשובה שלאחר מכן אנחנו יודעים כי לא הייתה מוצלחת במיוחד. וחבל. אפשר אחרת.
  5. כאשר ניתנת לנו האפשרות להתכונן, הכנה יסודית שמבוססת על האמת ולא על הצגה, אז אנחנו בוודאות נינוחים יותר, וכמו בכל מבחן גם מצליחים יותר.

חנה סתיו קוטשר – יועצת תעסוקתית  במה עוסקת?

חנה סתיו קוטשר הינה יועצת תעסוקתית מנוסה(מעל 3 עשורים ניסיון במכון מיון מוביל) מבצעת הכנות לקראת ראיונות עבודה, מרכזי הערכה, ימי אבחון במכון מיון, ייעוץ תעסוקתי ועוד.הידע והניסיון הנרחב של חנה  מאפשר לכלל הלקוחות לקבל סיוע משמעותי בתהליך של מציאת עבודה תוך מיצוי  מירב  היכולות והחוזקות של מחפש העבודה. 
על מנת להגיע מוכנים ומכאן גם רגועים ובטוחים יותר לראיון עבודה, יום אבחון במכון מיון ,ומרכזי הערכה פנו אלינו.

למידע נוסף אודות השירותים שאנו מעניקים  צרו קשר  או חייגו לטלפון שמספרו 054-9401209