שאלות נפוצות
פנו עוד היום להצלחה בראיון הבא

שאלות נפוצות

נכון שיש אנשים שטובים יותר בבחינה מעשית בשטח וההתרגשות והלחץ בראיון או במבחן במכון מראים את חולשותיהם .  ההכנה תעזור דוקא להם להגיע יותר מוכנים ואז רגועים. ועל כל מקרה ניתן בראיון לדבר על הקושי הזה. 
הכנה טובה , אישית מתבטאת  בין השאר בכך שהמועמד מגיע רגוע יותר, לא אמרתי נינוח לגמרי או שאנן, אך בהחלט יותר בטוח ורגוע יותר. קצת מתח ותורם לנו להיות יותר ערניים וחדים. .. אנחנו באים עם מתח סביר שלא משתק אותנו בראיון. למה יותר רגוע? כי התכוננתי, כי אני בא עם מה שיש לי לטוב בעיקר וגם עם החסרונות , כי אני לא צריך לשחק ולהסתיר, כי אני חשבתי ויודע למה אני רוצה את התפקיד, ומה אני מביא אליו , ואני גם יודע מה היתרונות וגם החסרונות שלי ולא נבהל מזה.כיאני לא אמור להציג בן אדם מושלם , אלא שלם ואמיתי. 
נכון, לעיתים  רחוקות אגב, יש ראיונות או מבחני מיון שנעשים רק כדי לעשות ומקבלים את מי שהחליטו עליו מראש. אך זה נדיר. ולרוב יש משקל לא מועט לראיון וגם למבחני המיון. ובד"כ  האמירה הזו היא הגנה בפני כישלון . אז הכי טוב לעשות את המיטב.. וכן להתכונן.
זה ממש קשור בכמה תהיה מיטבך בראיון. וההכנה כן תעזור נכון וזו עובדה המראיין הוא בן אדם ויש עיניי של כימיה בין אנשים, כמו שיש כימיה בין הממונה שלך אליך. וכן,  יכול להיות שבאופן אישי הכימיה בינךובין  המראיין לא תהיה מדהימה, אך אם תהיה אמין , נעים אמיתי, הוא יכול להמליץ עליך,גם אם הוא עצמו היה מעדיף באופן אישי מישהוא בבעל טמפרמנט אחר, אך המראיין הוא מקצועי ויודע לעשות הפרדות בין העדפות שלו לאחרים. ולכן הוא ימליץ. כי הבאתה אמינות,  כנות כישורים, תשובות עניניות, הקשבה , ועוד.. ואגב  כאשר אומרים לי אני לא עובר ראיונו כי המראינת לא אהבה אותי , אני בודקת איתו ומגלה למשל (תוך 
כדי  הסימולציה של ראיון שאני עושה עם המועמד) שהמועמד אכן עושה הכל שלא יחבבו אותו, עונה קצר ,"עושה טובה", לא מקשיב, מרוב חוסר בטחון מראה בטחון יתר.. ובקיצור  מקלקל לעצמו..ואז נוח לאמר שהמראיינת לא אהבה אותי... 
"הכל הצגה מי שמצליח הוא שחקן טוב יותר": התשובה שלי טמונה בחלקה תשובה לטענה הקודמת.  לא מחפשים שחקנים וקל מאד למראיין מקצועי/ מנוסה לגלות מי שמשחק. בשביל זה יש מראיינים /פסיכולוגים מקצועיים ומנוסים, ודווקא מי שמשחק, ומציג  מאבד את אמון המראיין/ המאבחן  ואז כבר לא משנה כמה הוא מוכשר וכו. הוא נפסל, גם אתה לא היית מקבל לעבודה אצלך או לחברות מי שמשחק...ומציג.
"הכנה תעשה ממני משהוא אחר": הכנה טובה מקצועית ואישית ממש לא תעשה זאת. הכנה טובה היא זו שמוציאה אותך כמו שאת/ה אך  במיטבך. זו לא הכנה להצגה  חד פעמית, זה לא יחזיק מעמד בלחץ הראיון או יום המיון  הארוך , וזו לא הכוונה. להפך הכנה טובה ואישית בסופה  אומרים" עזרת לי להיות אני עצמי גם ביום המורכב הזה" וזה ההפך מלהציג ולשחק מישהוא אחר. זה לא אמין. ובלי אמינות אין על מה לדבר.
אם תבוא "כמו שאתה זה בסדר" זה מה שהכנה טובה ומקצועית צריכה לעשות,  ויכול להיות שאתה בין האנשים שיצלחו ראיון ומבחני מיון גם ללא הכנה. וזאת בהנחה שלא תקלקל לעצמך.. למשל תתנהל באופן סחבקי מידי עם המראיינת, תדבר הרבה מידי.. ולא תקשיב.. וכאן ההכנה האישית תסייע לך לראות את כל זה.. ולהסביר לך כי להתנהלות בראיון יש כללים , ואתה בלי לשים לב מקלקל לעצמך..בקיצור כדאי לדעת את כללי הראיון .
בניית אתרים: SEO-Media